26.09.2020 | WINDĄ DO NIEBA

Windą do nieba

WINDĄ DO NIEBA

Windą do nieba to zabawna opowieść o ludziach uwięzionych w windzie. Przypadkowi, nieznający się ludzie spotykają się pierwszy raz, a ich pozornie nieznaczące spotkanie przemienia się w zabawną opowieść z zaskakującym zakończeniem.

o autorze…

Fritz Schindlecker jest z pochodzenia Austriakiem, popularnym na Zachodzie autorem tekstów kabaretowych, sztuk teatralnych oraz scenariuszy. Studiował ekonomię i germanistykę na uniwersytetach w Wiedniu i Monachium. Napisał kilkanaście sztuk, które najczęściej były produkowane przez niezależne sceny. Jego Czwórka po czterdziestce (4 nach 40) miała prapremierę w teatrze Wiener Metropol w roku 2007. W polskiej wersji teatralnej, w reżyserii Dariusza Taraszkiewicza spektakl wystawiany jest pod tytułem „Windą do nieba”.

windą do nieba…

Co może się wydarzyć, kiedy na małej przestrzeni zamknięci zostają ludzie o tak przedziwnych osobowościach. Złośliwa Magdalena, naiwna i odkrywcza Urszula, akwizytor (uwaga! typowy facet w garniturku) Jerzy i nadwrażliwy kobieciarz Andrzej. Czwórka ludzi o całkowicie różnych i sprzecznych charakterach, a w dodatku czwórka czterdziestolatków (4 nach 40), czwórka uwięziona między piętrami i zdana tylko na siebie. Życiowe dialogi i nagłe zwroty akcji prowadzą do zaskakujących konfrontacji i komicznych puent, a to co ukryte wychodzi na jaw ze zdwojoną siłą.
Co z tego wyniknie? Można zgadywać, lecz my proponujemy to zobaczyć i … ocenić. Przecież i Tobie może się to zdarzyć. Windowy „Big Brother” rozśmieszy was i pozostawi w przeświadczeniu, że wasi sąsiedzi mają często dużo większe problemy! Uff, dobrze, że to nas nie dotyczy! Tylko czy na pewno?

występują…

Małgorzata Lewińska / Olga Borys
Dariusz Kordek / Artur Pontek
Sylwia Gliwa / Izabella Bukowska – Chądzyńska
Jacek Kawalec / Wojciech Majchrzak

Autor: Fritz Schindlecker
Reżyseria: Dariusz Taraszkiewicz

Bilety w cenie 90 złotych dostępne TUTAJ
WINDĄ DO NIEBA -26.09.2020

Chcesz zobaczyć inne nasze propozycje?

Kobieta idealna - spektakl w ARTKOMBINAT Scena Monopolis
Kobieta idealna, Adrianna Biedrzyńska, Artur Dziurman, Michał Pietrzak, Krzysztof Majchrzak, Dorota Stalińska, Wójcik, Krawczyk, Skarga, Dąbrowski, Błaszczak, Milowicz,